lis 18, 2014

Posted by in Porady | 0 Comments

ABC paneli podłogowych

ABC paneli podłogowych

Co warto, a czego nie warto kłaść na naszej domowej podłodze? Z pewnością nie warto inwestować w takie materiały, które albo szybko się niszczą albo są bardzo wątpliwej jakości.

Materiały, które wybieramy na nasze domowe podłogi wciąż są panele. Są bowiem znacznie tańsze od tradycyjnego drewna i jednocześnie mocniejsze biorąc pod uwagę np. linoleum.

Mogło by się wydawać, że panel panelowi równy. Tak jednak nie jest, to jaki panel wybierzemy i czy rzeczywiście będziemy z niego zadowoleni w dużej mierze zależy od tego jaką ma klasę ścieralności, grubość, strukturę.

O tych kilku parametrów zależy także to ile za panele zapłacimy. Różnica w cenie może być bardzo widoczna, zwłaszcza, gdy przyrównamy do siebie panele z najwyższej i najniższej półki.

Co wpływa na cenę paneli?

Ceny paneli podłogowych, tak jak i paneli ściennych  mogą być bardzo niskie bo nawet za 15 zł/m. Niestety tego typu produkty należy przyjmować z pewną dozą dezaprobaty. Szczególnie jeśli szukamy materiału podłogowego  na korytarz, do salonu i wszystkich innych miejsc, których użytkowanie jest bardzo częste. Podłoga w takich miejscach musi być bowiem wykonana z bardzo mocnych produktów, solidnie i profesjonalnie.

Co składa się na cenę naszych paneli?

Jednym z najważniejszych parametrów jest klasa użyteczności. Informacja o niej występuje zazwyczaj na opakowaniu produktu wraz z symbolem klasy ścieralności.

Klasa ścieralności chyba najlepiej mówi nam o tym, jak trwały produkt zakupiliśmy. Im jest ona wyższa, tym bardziej możemy być pewni, że górna warstwa naszej podłogi jest trwała.

Co z grubością paneli? Jeśli by zmierzyć grubość paneli to można powiedzieć, że waha się ona pomiędzy 6 a 12 mm. Oczywiście im panele grubsze tym, są mocniejsze.

Współczesne panele montujemy zazwyczaj bez użycia kleju. Panele tego typu układają się szybko, prosto, do tego stopnia, że do ich założenia cale nie potrzeba pomocy specjalistów.

Struktura panelu podłogowego mówi nam dużo o wyglądzie podłogi. Jednocześnie także wpływa na cenę produktu. Niektóre panele, mają tak profesjonalnie wykonaną strukturę, że w dużej mierze przypominają nawet prawdziwe drewno.

W przypadku paneli podłogowych zazwyczaj do zakupu produktu w dużej mierze kusi nas niska cena. Zanim jednak rzeczywiście damy się złapać w wir promocyjnych zakupów, pomyślmy, czy nie lepiej byłoby zainwestować w coś bardziej profesjonalnego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *