wrz 12, 2014

Posted by in Narzędzia, Warsztat pracy | 0 Comments

Budujemy składzik!

Budujemy składzik!

Uporządkuj swój ogródek budując schowek na narzędziaCzy często pracujesz na świeżym powietrzu, może w ogrodzie? Męczący jest fakt, że chcąc wymienić narzędzie musisz oderwać się od pracy i zrobić parę kroków do garażu? Jeśli tak, może pora pomyśleć nad ogrodowym składzikiem?


Każdy wie, że bałagan robi się sam. Szczególnie, gdy w jednym miejscu mieszają się przyrządy o różnym przeznaczeniu. Narzędzia domowe, maszyny ogrodniczewszystko w pomieszczeniu, gdzie tego być nie powinno. Najczęściej takie nieporządki zalewają garaż. Jak sobie z tym poradzić?
Segregacja będzie pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać. Zastanówmy się, bez czego nie obejdziemy się w garażu czy piwnicy, a co jest nam niezbędne podczas prac w ogrodzie. Kiedy uda nam się wykonać przesiew, oceńmy jak duży musi być składzik, by spełniał podstawowe funkcje.

Dobudówka to zawsze dobre miejsce na składzik narzędzi
Najlepiej zaopatrzyć się w zestaw do samodzielnego montażu. Dzięki temu zapłacimy trochę mniej, a będziemy mieć wpływ na niektóre elementy składowe. Jeśli zaś mamy w sobie żyłkę konstruktora (a takie jest szacowne grono odwiedzających) sprawdźmy, co mamy pod ręką. Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca, zaadaptować możemy nawet starą skrzynię. Lepiej jednak poświęcić trochę miejsca w ogrodzie, by trzymać tam też najniezbędniejsze rzeczy wykorzystywane przy okazji prac ogrodowych.
Gdzie zaś najlepiej ulokować nasz domek na narzędzia? Najlepszym miejscem będzie ta część przydomowego ogrodu, którą trudno zagospodarować w inny sposób. Niech będzie to miejsce zaciemnione, we wnęce ogrodowej, pod drzewem lub inne, które zazwyczaj stało odłogiem. Jeśli zaś jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami budynków gospodarczych, nasz składzik po prostu doń dobudujmy.
Może zdarzyć się, że nasza budowla nie trafi w gusta pani domu. Na to również znajdzie się rada. Ściany pomieszczenia można pokryć roślinnością, która fantastycznie zamaskuje wszelkie niedogodności mogące wynikać z jego obecności. Osoby o charakterze romantyków mogą także pokusić się o pokrycie daszku pnączami, tworząc w ten sposób ciekawą pergolę i wpisując składzik w krajobraz ogrodu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *