lut 11, 2016

Posted by in Porady | 0 Comments

Co możemy wykonać z drewnianych palet?

Co możemy wykonać z drewnianych palet?

Drewniane palety już od kilku sezonów zyskały miano surowca, z którego można wykonać najróżniejsze meble, dodatki, akcesoria – przydatne w każdym pomieszczeniu naszego domu. W tym artykule podpowiemy jak je praktycznie wykorzystać.
Drewniana paleta jest bardzo wdzięcznym materiałem. Jej surowość umożliwia dowolne jej przemalowywanie, lakierowanie, tak, aby spełniła nasze różne oczekiwania. Paletę możemy także dowolnie przycinać, skracać, przerabiać – dzięki temu staje się meblem, który dopasujemy do każdego miejsca.

Paleta w ogrodzie lub na tarasie
Na pewno sprawdzi się w roli dekoracyjnych mebli. Nie ma właściwie większej filozofii w wykonaniu takiego mebla. Wystarczy położyć jedną paletę, na drugą – solidnie połączyć a górę przykryć poduszkami. W ten sposób stworzymy niezwykle wygodne siedziska.

Paleta w korytarzu?
Może pełnić funkcję dużego i przede wszystkim praktycznego wieszaka. Gotową paletę mocujemy wówczas do ściany, a do niej dołączamy haczyki, na których można wieszać –odzienie wierzchnie. Taki wieszak raz, że nie zajmuje dużo miejsca, dwa, że daje naprawdę dużo możliwości do praktycznego wieszania.

Paleta w salonie
Tutaj drewniana płyta może pełnić rolę stolika kawowego. Wystarczy połączyć ze sobą dwie płyty a od dołu przymocować kółka jezdne. Taki stolik jest nie tylko ładnym elementem wyposażenia, ale przede wszystkim funkcjonalnym. Półeczka znajdująca się pomiędzy płytami będzie miejscem do przechowywania gazet, sprzętów.

Paleta w sypialni
Czy wiesz, że z palety możemy także wykonać łóżko do sypialni? Do jego przygotowania będziemy potrzebować kilku sztuk tej drewnianej płyty. Każdą z nich łączymy, a na wierzch układamy materac. Takie łóżko z palet to niedrogi sposób na naprawdę wygodny sen. Przede wszystkim jest to także ciekawy element wyposażenia, pasujący do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *