paź 10, 2016

Posted by in Porady | 0 Comments

Co można kupić w marketach budowlanych?

Co można kupić w marketach budowlanych?

Markety budowlane od kilku lat wyrastają w naszym kraju jak grzyby po deszczu. W większych miastach można spotkać się nawet z kilkunastoma takimi sklepami, w mniejszych jest przynajmniej jeden. Markety budowlane kuszą swoimi gazetkami i reklamami. A co tak naprawdę możemy w nich kupić?

Co kupimy w markecie budowlanym?

Najłatwiejszą odpowiedzią byłoby, że wszystko. Oferta marketów jest bowiem bardzo rozbudowana. Znajdziemy tutaj zarówno dział ogrodniczy, gdzie można zakupić nasiona, sadzonki, kwiaty, krzewy, drzewa, a nawet maszyny ułatwiające pracę w ogrodzie. Doskonałym przykładem jest tutaj dmuchawa i odkurzacz liści w jednym. Ten prosty sprzęt przydatny zwłaszcza jesienią można zakupić na promocji w marketach budowlanych nawet już za nieco ponad sto złotych – oczywiście warto sprawdzić także dane techniczne urządzenia, w każdym z marketów może być sprzedawany inny sprzęt. Warto więc odwiedzić dobry sklep budowlany.

Rozbudowane działy ogrodnicze

W marketach budowlanych, we wcześniej wspomnianych działach ogrodniczych kupimy także wszelkiego rodzaju rękawice ochronne, płaszcze przeciwdeszczowe oraz sprzęt dekoracyjny do ogrodów – lampki, czy drewniane drabinki podtrzymujące rośliny typu bluszcz. W niemal każdym markecie budowlanym to właśnie dział ogrodniczy stanowi największą jego część, nie można zapominać jednak o pozostałych działach.

Żeby rozświetlić mieszkanie

Dział oświetleń gdzie zakupimy nie tylko lampy, czy żyrandole, ale także różnego rodzaju żarówki, kable, osłonki do żarówek i wiele innych. W tym dziale lub w jego pobliżu znajdziemy także gniazdka elektryczne, włączniki i wiele innych akcesoriów związanych z elektroniką domową.

renovate-1186336_960_720

Coś do malowania

W marketach budowlanych możemy także zakupić farby do malowania i akcesoria ułatwiające ten proces: taśmy, folie, listwy. W tym samym obszarze znajdziemy także farby do drewna, impregnaty i lakiery do metalu. W większych marketach budowlanych wybór ten będzie ogromny, tak pod względem jakości, jak i kolorystyki.

Coraz częściej w marketach budowlanych pojawiają się także elementy będące wyposażeniem  łazienek: wanny, kabiny prysznice, umywalki. W takim dziale znajdziemy także elementy dekoracyjne do łazienki – pojemnik na mydło, papier toaletowy, dywaniki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *