gru 11, 2015

Posted by in Porady, Produkty z drewna | 0 Comments

Deska sedesowa elementem wystroju łazienki

Deska sedesowa elementem wystroju łazienki

Deska sedesowa jest nieodłącznym elementem wyposażenia łazienki. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że od jej odpowiedniego doboru może również zależeć ogólny wystrój tego pomieszczenia. Jakie deski sedesowe mamy do wyboru i którą najlepiej wybrać?

Wbrew pozorom deski sedesowe nie są wykonywane tylko z plastiku. W ofercie sklepów z łatwością znajdziemy modele wyprodukowane z wielu różnych materiałów, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale też ceną, jakością czy łatwością w utrzymaniu czystości.

Deski sedesowe z plastików miękkich

Deski wykonane z plastików miękkich nie są zbyt wytrzymałe, dość łatwo się rysują, a czasem mogą pojawić się również poluzowania na mocowaniach. Ich zaletą jest jednak stosunkowo niska cena oraz bardzo duży wybór wzorów i kolorów.

Deski sedesowe z plastików twardych

Modele z plastików twardych charakteryzują się większą trwałością i odpornością na zniszczenia. Do ich atutów należy także łatwość w czyszczeniu oraz stabilne mocowania, a ponadto duża dostępność wzorów i kolorów.

Deski sedesowe drewniane

Drewno jest materiałem wyróżniającym się wytrzymałością i eleganckim wyglądem. Dzięki temu drewniana deska sedesowa będzie doskonałym uzupełnieniem wystroju łazienki, a za sprawą swojej trwałości może nam służyć przez długi czas.

Jedynym mankamentem tego rozwiązania może być fakt, że są one nieco trudniejsze w utrzymaniu czystości.

Deski sedesowe z MDF i drewna prasowanego

Modele wykonane z MDF i drewna prasowanego cechuje duża wytrzymałość, przez co mogą być one zamiennikiem dla desek drewnianych. Co więcej, występują one w wielu rozmaitych wzorach, niekiedy świetnie imitujących naturalne drewno.

Deski sedesowe z żywicy poliestrowej

Choć może wydawać się to zaskakujące, modele z żywicy poliestrowej cieszą się stale rosnącą popularnością. Co je wyróżnia? W powierzchnię deski można wtapiać różne niewielkie przedmioty, które nadadzą jej unikalnego wyglądu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *