wrz 25, 2014

Posted by in Produkty z drewna | 0 Comments

Drewniane drzwi wewnętrzne

Drewniane drzwi wewnętrzne

Wraz z postępem technologi obróbki drewna i materiałów drewno imitujących zdecydowanie zwiększyła się oferta firm sprzedających drzwi wewnętrzne. Dawniej wybieraliśmy z paru rodzajów i okazywało się, że każdy w domu ma takie same drzwi od pokoju, łazienki czy sypialni.


Obecnie na rynku wybór jest ogromny, a poszczególne modele różnią się od siebie budową, materiałem, wymiarami i wykończeniami.
Ze względu na materiał wyróżniamy drzwi wewnętrzne z drewna, płyt drewnopodobnych, a także szkła. Drewno to najbardziej tradycyjny materiał używany od dawna do produkcji „porządnych” drzwi. Stosowane jest zarówno lite drewno, jak i warstwowo klejone. Ze względu przede wszystkim na niższą cenę, ale także lepsza jakość, bardziej popularne są drzwi właśnie z warstwowego drewna. Najczęściej wykorzystywanym drewnem do produkcji drzwi jest drewno sosnowe, bukowe, dębowe, mahoniowe i jesionowe.

drzwi

Drzwi z płyt drewnopochodnych tworzone są z płyt pilśniowych lub wiórowych, które są albo gładkie albo tłoczone. Najczęściej stosowane to płyty MDF i HDF. Należy pamiętać, że im płyty gęstsze, tym wytworzone z nich drzwi mniej się paczą.
Gdy mówimy o drzwiach, zazwyczaj chodzi nam o samo ruchome skrzydło, a przecież na drzwi składają się także inne elementy, bez których nie można by było ich ani otworzyć, ani zamknąć.
Typowe drzwi składają się z trzech elementów: skrzydła, okuć i ościeżnicy. Wszystko zależy jednak od rodzaju konstrukcji danego modelu. Wyróżniamy tu konstrukcję płytowa i płycinową. Dostępne są również drzwi w wariancie płytowo-płycinowym, który jest czymś pośrednim między dwoma wymienionymi wcześniej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *