sie 19, 2015

Posted by in Produkty z drewna | 0 Comments

Drewniane łóżko – jakie, skąd, z jakiego drewna?

Drewniane łóżko – jakie, skąd, z jakiego drewna?

Decydując się na kupno lub zlecenie przygotowania drewnianego łóżka, należy wziąć pod uwagę kilka elementów, które będą to łóżko charakteryzowały. Jest wiele rodzajów drewna, a także tworzyw drewnopodobnych, a więc przed wyborem należy się z tym zapoznać. Rodzaj drewna, z którego będzie wykonane miejsce naszego odpoczynku i snu, nie powinien zależeć jedynie od koloru, który będzie się komponował z całą naszą sypialnią, to oczywiste, mimo iż ten element jest równie ważny.

Przeszukując miejsca, w których można nabyć gotowe łóżko z drewna, należy zwrócić uwagę na to, czy producent podaje, z jakiego materiału jest wykonane. Jeśli tego nie ujawnia, nie warto decydować się na kupno – oznacza to, że najprawdopodobniej, nie jest ono wykonane z prawdziwego drewna. Możliwe, że niektóre łóżka są wykonane z płyt sklejkowych, jednakże takich warto unikać, gdyż ich jakość jest niższa. Później taką powierzchnię drewnianą łatwo wykończyć we własnego smaku emaliami do drewna (zobacz tutaj).

W zależności od jakości i koloru drewna, najpopularniejszym materiałem do wykonania łóżka są brzozy, sosny, buki, olchy czy orzechy.

Sosna to jasne drewno, a orzech ciemne. Inne to odcienie pomiędzy. Jeśli ogranicza nas zasób portfela, najtańsza jest sosna. Te z wyższej półki to meble z dębu.

Aby wybrać odpowiednie łóżko, warto zasięgnąć porady, miejsc jest wiele, zwłaszcza w internecie. Najlepsze w tej kwestii są wszelkiego rodzaju fora. Należy pamiętać, że łóżko to zakup na lata, dlatego należy wybrać dobrze, aby później nie żałować.

Należy też pamiętać o tym, aby do łóżka dokupić również stelaż, gdyż najczęściej nie ma go w zestawie. Podobnie jest z szufladą na pościel.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *