paź 4, 2014

Posted by in Rozwiązania | 0 Comments

Herkules w szafie

Herkules w szafie

Spokojnie, nie chodzi o upchanie w meblu atletycznego kochanka, ale o sposób montażu naszej małej – domowej garderoby.

Coraz popularniejsze w Polsce szafy wnękowe mają trzy typy systemów przesuwnych: Horus,  Jupiter i Herkules. Czy różnią się więc te odmienne modele instalacji?

Pierwszy z  rodzajów nadaje się do biur i małych mieszkań, w których szafki ciągną się na całej długości ścian. Poszczególne elementy osadza się szybko oraz sprawnie na prowadnicach, a wchodzące w skład konstrukcji kompozyty nie są ciężkie. Maksymalna waga skrzydła drzwi wynosi 45 kg. Z kolei Jupiter charakteryzuje się mocowaniem, idealnym dla dużych szaf  lub pawlaczy. Ściany mogą zostać wykonane z drewna bądź płyty, a system przesuwny ma możliwość regulacji położenia. W obrębie tego systemu wyróżniamy również modele Amon i Saturn – pasujące do ruchomych gablot, bibliotek z szybą bądź lustrem. Co ważne – jest to bardzo cichy „sprzęt”, a ponieważ jest bardzo precyzyjnie wykonany wymaga nieco większych umiejętności  montażowych.

Herkules plus Herkules 2 znakomicie sprawdzą się jako przesuwane ścianki działowe. Współpracują z drewnem, metalem, zapewniają cichutki przesuw, są solidne i wytrzymują wieloletnie użytkowanie. Herkulesy poleca się w mieszkaniach, gdzie szafa wnękowa służy całej rodzinie. Zwłaszcza jeśli jest pojemna, często otwierana i zamykana, a dodatkowo usytuowana w takim miejscu domu, w którym drzwi – harmonijki ułatwią dostęp do wnętrza mebla.

W Internecie można znaleźć porady, jak samodzielnie zamontować poszczególne systemy do drzwi szaf wnękowych. Jednak początkującym majsterkowiczom doradzamy pomoc specjalistów. Tak, by wasz udomowiony Herkules nie wypadł nagle z nowo powstałej szafy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *