sie 28, 2016

Posted by in Ciekawostki, Porady | 0 Comments

Jak dbać o drewniane drzwi wewnętrzne

Jak dbać o drewniane drzwi wewnętrzne

Drewniane drzwi wewnętrzne to nie tylko praktyczny, ale również niezwykle elegancki element wyposażenia wnętrza. Zestawione z drewnianym parkietem lub deskami podłogowymi stworzą efektowną całość, która nigdy nie wyjdzie z wnętrzarskiej mody. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby o drzwi wewnętrzne odpowiednio dbać. Oto kilka wskazówek, które pomogą nam utrzymać drewniane drzwi wewnętrzne w nienagannym stanie przez długi czas.

Pielęgnacja

Aby drzwi utrzymały swój atrakcyjny wygląd przez wiele lat do ich codziennej pielęgnacji warto używać specjalnych środków do drewna. Mycie drzwi przy użyciu wilgotnej ściereczki nie jest najlepszym rozwiązaniem – woda mogłaby wnikać w głąb drewna i powodować z czasem wypaczanie drzwi. Z kolei środki zawierające wosk wzmocnią powłoki malarskie, jakimi jest pokryte skrzydło, dzięki czemu będą one znacznie bardziej odporne na działanie wilgoci.

Wato również poświęcić uwagę okuciom drzwi. Ich rdzewienie lub niszczenie mogłoby mieć negatywny wpływ również na kondycję samego drewna. W celu naoliwienia zawiasów i innych elementów możemy zastosować zwykłą wazelinę lub specjalny smar.

Jeśli szukasz odpowiednich dzrwi wewnętrznych, poczytaj trochę także tutaj: http://deko-rady.pl/porady/jak-dobrac-drzwi-wewnetrzne-wystroju-mieszkania_9781

handle-1425290_1280 (1)

Konserwacja

Raz do roku warto przeprowadzić prace konserwacyjne. Jeśli drzwi wewnętrzne znajdują się w nasłonecznionym miejscu, ich kolor może z czasem płowieć. W takim przypadku należy zdemontować skrzydło i posmarować je specjalnym środkiem konserwującym lub ponownie zaolejować.

Dodatkowe akcesoria

Ponadto warto jest wyposażyć się w specjalne akcesoria, dzięki którym drzwi będą mniej narażone na powstawanie uszkodzeń. Należy przede wszystkim zamontować specjalne odbojniki, dzięki którym skrzydło nie będzie uderzało w trakcie otwierania w sąsiadujące z nim domowe sprzęty lub ściany.

door-1342628_1280 (1)

Renowacja

Drewniane drzwi wewnętrzne maja pewną nad tymi wykonanymi z płyt meblowych – jeśli ich powierzchnia zostanie uszkodzona lub po prostu wygląd drzwi nam się znudzi, możemy je efektownie odnowić. Zmiana koloru to najprostszy sposób na renowację skrzydła drzwiowego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *