paź 23, 2014

Posted by in Porady | 0 Comments

Jak odpowiednio nałożyć silikon?

Jak odpowiednio nałożyć silikon?

Łazienka to pomieszczenie bardzo specyficzne biorąc pod uwagę stopień wilgotności jakie w nim występuje.

Prawidłowe wykonanie izolacji przeciwwilgociowej jest zatem niezbędne jeśli chcemy by nasza łazienka była urządzona profesjonalnie.

O czym należy pamiętać podczas urządzaniu izolacji łazienki:

  • po pierwsze zwróćmy uwagę na podłoże i ściany, kabinę prysznicową – ich powierzchnia powinna być bezwzględnie czysta przed nałożeniem materiału uszczelniającego, musi być zatem wolna od wszelkiego rodzaju tłustych plam, starych farb, wykwitów oraz brudu i kurzu,
  • po drugie wszelkiego rodzaju rysy lub ubytki należy uzupełnić, tak by powierzchnia była gładka,
  • rysy na ścianach szpachlujemy przy pomocy zapraw wyrównujących,
  • w nowym budownictwie, przed nałożeniem materiałów izolacyjnych należy poczekać by wszystko przeschło, jednocześnie należy pamiętać, że najdłużej schną wszelkiego rodzaju powierzchnie betonowe,
  • w miejscach szczególnie narażonych na wilgotność warto przeprowadzić dodatkowy zabieg polegający na gruntowaniu, szczególnie trudne podłoża to: beton, cement, ściany murowane z cegły ceramicznej.

Jeśli chcemy być pewni, że dany materiał rzeczywiście jest dobrze uszczelniony warto przeprowadzić test folii. Na czym on polega? Taśmą klejącą przykleja się kawałek folii bezpośrednio do podłoża. Jeśli na drugi dzień po założeniu foli, od strony wewnętrznej nie pojawia się skroplona rosa-oznacza to tyle, że izolacja została wykonana poprawnie.

Pamiętaj! Do izolacji swojej łazienki używaj sprawdzonych materiałów tylko one pomogą rzeczywiście zachować taki efekt na którym nam zależy.

remont

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *