sie 6, 2016

Posted by in Porady | 0 Comments

Jak stworzyć coś z niczego?

Jak stworzyć coś z niczego?

Pamiętasz jeszcze programy Adama Słodowego? W przystępny sposób popularyzowały one ideę „zrób to sam”, co miało szczególne znaczenie w gospodarce permanentnego niedoboru. Czy dziś, kiedy sklepowe półki wręcz uginają się od wszelkiego rodzaju produktów majsterkowanie i samodzielne tworzenie przedmiotów ma jeszcze sens? Oczywiście, że tak.

Towarów jest dziś zatrzęsienie, jednak coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, że można ograniczać konsumpcję. Możesz to zrobić na wiele sposobów, jednym z nich jest własnoręczne tworzenie przedmiotów, których będziesz używać na co dzień. Rękodzieło i majsterkowanie wracają do łask, dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób można dołączyć do tej rewolucji. Poza poczuciem dumy z dobrze wykonanej pracy poczujesz jeszcze radość z tego, że zmniejszyłeś ilość odpadów na świecie. W jaki sposób można takie zadowolenie osiągnąć?

Co to jest upcycling?

stare-narzędzia-widok-z-gory_1112-398Upcycling, bo tak nazywa się tworzenie nowych przedmiotów z nieużywanych już towarów, jest coraz bardziej modny. Przy pomocy prostych narzędzi, które możesz z łatwością odnaleźć we własnym domu, zadziwisz rodzinę i znajomych, obdarowując ich własnoręcznie zrobionymi prezentami.

Jeśli jeszcze nie próbowałeś swoich sił w rękodzielnictwie, możesz czuć się nieco niepewnie. Pamiętaj jednak, że najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok, kiedy uda się go wykonać, kolejne projekty będą znacznie łatwiejsze do wykonania. Właściwie jedynym ograniczeniem jest kreatywność, a z tym problemem możesz uporać się w dość łatwy sposób. Gdzie szukać inspiracji? (np. tutaj)

Gdzie szukać inspiracji?

W dzisiejszym świecie niemal każdy problem da się rozwiązać przy pomocy komputera z dostępem do internetu. Podobnie ma się sprawa z upcyclingiem, bez większego problemu znajdziesz na stronie inspirację do tego, by zrobić coś z niczego.

Samodzielne tworzenie użytecznych bądź po prostu ładnie wykonanych przedmiotów szybko przerodzi się w prawdziwą pasję, którą możesz również próbować zaszczepić innym członkom swojej rodziny. Wspólne tworzenie przedmiotów z dziećmi nauczy je zaradności i zarazem pozwoli na atrakcyjne spędzanie czasu razem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *