paź 16, 2012

Posted by in Rozwiązania | 0 Comments

Jak zabudować wnękę?

Jak zabudować wnękę?

Sposobów na zabudowę wnęki jest wiele. Wszystko zależy od jej rodzaju i przeznaczenia, a w szczególności od wielkości i miejsca, w którym się znajduje. Zabudowanie wnęki jest bardzo funkcjonalne, ponieważ bez zbędnego kupowania dodatkowych mebli można zagospodarować wolne miejsce i pomieścić wiele rzeczy.

Wnęka wnęce nierówna:

  • Mała wnęka

 To idealne miejsce na zrobienie półek. W sklepie można kupić gotowe elementy. Jeżeli wnęka jest niewymiarowa można samemu przyciąć gotowe elementy. Wystarczą po dwa uchwyty czy kołki z obu stron i półki gotowe. Warto zadbać o ich wizualny aspekt i np. skontrastować odcień półek z kolorem ściany albo wstawić szklane półki. Efekt murowany.

  •  Średniej wielkości wnęka

Idealnie nada się na szafę np. przesuwną. Gdy mieszkanie jest wysokie a wnęka liczy ok 1-1,5 m szerokości to szafa będzie naprawdę ogromna. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących usługi tego typu. Naprawdę nie jest trudno znaleźć dobrą firmę, która za przystępne pieniądze nie tylko zabuduje wnękę, ale i ją zagospodaruje. Istnieją bowiem całe systemy zabudowy do wnęk, które można zamontować jak w normalnej szafie. Nie muszą to być więc same drewniane półki. System do zabudowy pozwoli zaaranżować dowolną przestrzeń. Wśród oferowanych  produktów modne są szyny mocowane do ściany, w których instalowane są wsporniki wraz z półkami, lub konstrukcje wolnostojące złożone z koszy montowanych na różnej wielkości stojakach. Można je ciekawie i funkcjonalnie zagospodarować.

Gdy w szafie są natomiast zwykłe półki tego samego rozmiaru (np. drewniane) głębiej można przechowywać np. buty z innego sezonu niż obowiązujący, a bliżej – rzeczy najbardziej przydatne, które używa się na co dzień.

Wybór samych drzwi jest ogromny. Ich wygląd zależy od materiału z którego są wykonane, koloru, jak i ogólnej estetyki. Ostatnio szczególnie modne jest połączenie drewna ze szkłem np. mlecznym. Kolor i faktura szkła to w zasadzie kwestia gustu. Niektórzy wybierają szafy stylizowane, pasujące do reszty wnętrza, np. w stylu japońskim lub nowoczesne w designerski wzorek.

  • Duża wnęka

 To dobre miejsce na garderobę albo schowek. Do wnęki o wymiarach od 1,5na 1,5 m wystarczy wstawić drzwi. W środku można albo dokoła zamontować półki albo przymocować uchwyty czy drągi (np. metalowe), przez które można przewiesić m. in. spodnie lub wieszać na nich wieszak z ubraniem. W tym wypadku czym większa wnęka, tym większe możliwości. Z osobistej garderoby na pewno będzie zadowolona każda kobieta.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *