sie 1, 2016

Posted by in Porady | 0 Comments

Jak zaplanować wnętrze szafy wnękowej?

Jak zaplanować wnętrze szafy wnękowej?

Jak zaplanować wnętrze szafy wnękowej?

Szafa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu oraz mieszkania. Przechowujemy w niej nie tylko ubrania, ale również różnego rodzaju akcesoria oraz domowe sprzęty. Dzięki temu utrzymujemy porządek, a schowane w środku rzeczy nie kurzą się. Aby szafa była naprawdę komfortowa w użytkowaniu, a w jej wnętrzu zmieściły się wszystkie niezbędne elementy, należy odpowiednio zaplanować układ poszczególnych modułów.

Szafy wnękowe skutecznie wypierają z wnętrzarskiej mody tradycyjne, wolnostojące meble. Nic dziwnego – są nie tylko atrakcyjne, ale również umożliwiają maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Podpowiadamy, jak zaplanować wnętrze szafy wnękowej, aby znaleźć na niej miejsca na wszystkie ubrania oraz akcesoria, które chcemy przechowywać.

Moduły

Wielkość naszej szafy, a co za tym idzie liczba modułów, które będą się na nią składać, jest uzależniona od miejsca, jakim dysponujemy. Optymalna szerokość jednego modułu to mniej więcej 90 – 100 cm. Z kolei głębokość nie powinna być mniejsza niż 55 cm. Dzięki temu umieszczone w środku ubrania nie będą się gniotły i odkształcały. Jeśli posiadamy odpowiednia ilośc miejsca, szafę można podzielić na moduł z półkami oraz taki, w którym zawisną wieszaki. W tym pierwszym wypadku część półek możemy przeznaczyć na szuflady np. ostatnie 2 rzędy. Zostaną one wykończone przy użyciu osobnych frontów lub zabudowane głównymi drzwiami przesuwnymi. Takie rozwiązanie zapewni nam miejsce do przechowywania drobnych ubrań oraz bielizny. Z kolei na półkach możemy układać spodnie oaz koszulki, które nie muszą znajdować się na wieszakach.

Moduł przeznaczony do przechowywania ubrań na wieszakach, można podzielić na część dolną oraz górną. Dzięki temu będziemy mogli zawiesić znacznie więcej wieszaków z ubraniami.

Sprytne rozwiązania

Planując swoją szafę wnękową, warto mieć na uwadze sprawdzone wnętrzarskie triki, dzięki którym będzie ona jeszcze funkcjonalniejsza. W dolnej części szafy obok szuflad można umieścić wysuwane kosze. Dzięki temu unikniemy konieczności „nurkowania” do wnętrza półek usytuowanych najniżej. Z kolei na samej górze można uwzględnić długie półki, na których umieścimy rzeczy rzadko używane np. torby podróżne.

Miejscem, w którym zazwyczaj znajduje się szafa wnękowa, jest przedpokój. Wiele ciekawych informacji o organizacji tego pomieszczenia można znaleźć http://togethermagazyn.pl/meble-przedpokoju-zobacz-sprawdzi-sie-najlepiej/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *