lis 30, 2015

Posted by in Narzędzia | 0 Comments

Jaką wybrać wiertarkę?

Elektronarzędzia są bardzo szeroką kategorią, wśród których główne miejsce zajmuje wiertarka. Używana raz na jakiś czas zawsze znajdzie swoje zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym, jak również w profesjonalnym przedsiębiorstwie.

Z uwagi na fakt, że wiertarka jest tak popularnym narzędziem na rynku możemy znaleźć wiele różnych modeli. Warto więc wiedzieć na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim przy zakupie podstawowe będzie określenie tego, w jaki sposób wiertarka będzie użytkowana. Jeżeli wyłącznie do prac domowych to odpowiednia będzie zwykła wiertarka. Jeżeli jednak ma być to narzędzie pracy wykorzystywane codziennie, a nawet kilka razy dziennie to musi być to sprzęt wytrzymały, odporny na długotrwałe obciążenia i przede wszystkim profesjonalny.

Ponadto niezależnie od tego czy będzie to sprzęt dla profesjonalisty czy przeznaczony do prac domowych wiertarki dzielą się na kilka poszczególnych kategorii. Najprostsza i najłatwiejsza w obsłudze jest wiertarka ręczna – polecana zwłaszcza osobom, które mają do wykonania podstawowe czynności. Wiertarka udarowa z kolei doskonale sprawdzi się w czynnościach wykonywanych na twardych podłożach, do których z pewnością należy beton.

Wiertarki, w których nie ma udaru mogą być wykorzystane tylko w przypadku delikatnych materiałów. Mają mocno ograniczone działanie i jeżeli nieodpowiednio je wykorzystamy, to niestety sprzęt może zostać uszkodzony. Ponadto można zdecydować się na zakup wiertarko – mieszarki, jest to sprzęt niezbędny, zwłaszcza w trakcie wykańczania prac remontowych.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że niemal każda wiertarka może zyskać funkcję mieszarki po zamontowaniu odpowiednich elementów. W zależności od planowanych działań można zdecydować się również na wiertarkę kątową, wiertarkę przeznaczoną specjalnie do pracy na materiałach szklanych, wiertarkę stołową, wiertarkę pionowo – poziomą oraz wiertarkę magnetyczną. Każda z nich ma swoje plusy i minusy – dobrze jest skonsultować się ze sprzedawcą, który profesjonalnie doradzi sprzęt do naszych wymagań.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *