lis 6, 2016

Posted by in Porady | 0 Comments

Jaką wybrać wyrzynarkę?

Jaką wybrać wyrzynarkę?

Wyrzynarka to nie tylko bardzo przydatne narzędzie podczas remontu w domu. Idealnie sprawdza się również podczas prac z zakresu „zrób to sam”.

Wyrzynarka dla każdego

Każdy majsterkowicz, a także każdy, kto lubi wykonywać meble, czy inne sprzęty codziennego użytku samodzielnie, prędzej, czy później sięgnie po to narzędzie. Pozwala ono nie tylko wykonywać cięcia w prostej linii, daje ono również możliwość cięcia po krzywej. Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas wyboru wyrzynarki?

Jak dzielimy wyrzynarki?

Wyrzynarki dzieli się na kilka podstawowych rodzajów. Zalicza się do nich między innymi wyrzynarki klasyczne, które należy lekko dociskać do powierzchni, aby mieć możliwość przesuwania jej po ciętej powierzchni. Brzeszczot w tego typu wyrzynarkach pracuje w górę i dół. Drugim rodzajem są wyrzynarki z podciśnieniem – nazywane również wahadłowymi oraz oscylacyjnymi. W tym wypadku brzeszczot wyrzynarki dodatkowo porusza się w przód oraz tył – dzięki temu możliwy jest mniejszy nacisk na urządzenie. Rozwiązanie to sprawdza się idealnie w przypadku cięcia naprawdę grubych materiałów.

Spotkać można również wyrzynarki stołowe, gdzie wyrzynarka pozostaje nieruchomo, a przesuwa się materiał, jaki tniemy. Innym typem jest wyrzynarka włosowa – idealnie sprawuje się w przypadku wycinania kształtów okrągłych oraz łuków. Więcej znajdziesz pod tym adresem http://dladomu.pkt.pl/budowa-i-remont/jak-wybrac-odpowiednia-wyrzynarke.

pexels-photo-5

Na co zwracać uwagę?

Decydując się na zakup wyrzynarki, warto zwrócić uwagę również na kilka bardzo ważnych aspektów. Jednym z nich bez wątpienia jest liczba skoków na minutę. Wartość ta określa szybkość cięcia danego modelu. Im wyższa wartość, tym wyrzynarka wycinać będzie szybciej. Na rynku dostępne są wyrzynarki zarówno o wartości 500 skoków na minutę, jak i takie z wartością 3 tysięcy.

Równie istotnym elementem jest maksymalna głębokość cięcia danego modelu. Producenci określają ją w oparciu o materiały – dany model może mieć różne grubości cięcia do metalu, a inne w przypadku drewna. Kolejnym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę to oczywiście moc danego modelu. Tutaj należy zwrócić uwagę, że im wyższa moc, tym urządzenie może pracować dłużej bez obaw, że ulegnie ono przegrzaniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *