cze 1, 2015

Posted by in Warsztat pracy | 0 Comments

Jaki powinien być sklep BHP?

Jaki powinien być sklep BHP?

Gdzie kupić najlepszą, markową i spełniającą swoje zadanie odzież roboczą i ochronną? Oczywiście w sklepie BHP. Jednak, jak w każdej innej branży, także i w tej, sklep sklepowi nierówny…

Obecnie na rynku funkcjonuje mnóstwo sklepów, mniej lub bardziej wyposażonych w artykuły z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Najbardziej popularne jednak i cenione są te, w których zakupić można właściwie każdy potrzebny do pracy produkt, od kasku, po rękawice, czy apteczki.

Bogactwo asortymentu

W jakie zatem towary można zaopatrzyć się w sklepie BHP?
– odzież ochronną
– obuwie robocze
– rękawice
– artykuły do ochrony głowy
– artykuły do ochrony słuchu
– artykuły do ochrony wzroku
– artykuły do ochrony dróg oddechowych
– artykuły do ochrony przed upadkiem
– środki czystości
– odzież specjalistyczna do gastronomii
– odzież medyczna
– odzież PE
– odzież z PCV
– ręczniki
– czyściwa
– tablice
– taśmy i znaki ostrzegawcze, czy sygnalizacyjne
– narzędzia
– i wiele, wiele innych artykułów w tym alkomaty, torby, etc.

Większość towarów, jakie oferuje sklep BHP dostępna jest zarówno w detalu, jak i w hurcie. To dziś właściwie standard, z jakim spotykają się wszyscy poszukujący potrzebnych im materiałów BHP.
Coraz częściej też sklepy oferują możliwość zakupów online, kusząc swoich klientów znakomitymi rabatami i promocjami dla stałych klientów.

Kolejnym atutem jaki oferuje większość sklepów z branży BHP, to nadruki na odzieży roboczej. To duży plus i olbrzymia korzyść dla firm, zaopatrujących swoich pracowników w odzież ochronną, czy roboczą. Możliwość ozdobienia np. fartucha medycznego logo apteki, czy przychodni robi bardzo pozytywne wrażenie na klientach, czy pacjentach, dodatkowo pozostawiając wrażenie profesjonalizmu. Podobnie ma się z innymi firmami, gdzie możliwe jest, a nawet konieczne posiadanie własnej odzieży np. specjalistycznej. Logo na ubraniach, to świetny sposób na promocję i pokazanie własnego profesjonalizmu.

Prowadząc sklep BHP, trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to nie tylko specyficzna działka handlu, wymagająca odpowiedniej wiedzy z zakresu marketingu, handlu i sprzedaży, ale i znajomości tematyki z zakresu BHP.
A to z kolei sprawia, że każdy poważnie myślący o swoim asortymencie właściciel sklepu sprowadzać będzie do siebie produkty o najwyższej jakości, wyłącznie sprawdzone i w korzystnych cenach.
Dlaczego to tak ważne? Bo produkty, które oferują sklepy BHP muszą dawać 100 % gwarancji jakości.
Im większy asortyment i dostęp do artykułów proponowanych przez różnych producentów, tym większe możliwości sklepu i klienta, który może dobrać dla siebie najodpowiedniejszy produkt.
Ważną rolę odgrywa też dobrze wyszkolony i wyspecjalizowany personel, który może służyć pomocą i radą niezdecydowanym klientom, lub klientom nie do końca zdającymi sobie sprawę z własnych potrzeb.

Nowoczesne sklepy i nowoczesna odzież BHP, to również znajomość trendów, jakie panują w ubraniach roboczych. Dzisiejsze ubrania, czy obuwie robocze to nowoczesne kroje, modne i niejednokrotnie szalone i bardzo odważne wzory, a także duży komfort i bezpieczeństwo. Wiele z modeli oferowanych jako odzież robocza, śmiało wykorzystywać można poza pracą, poczynając od kamizelek, czy kurtek, na obuwiu kończąc.

Artykuł został przygotowany przez firmę unitechnikasklep.com.pl specjalizującej się w sprzedaży sprzętu ppoz. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *