gru 26, 2016

Posted by in Porady | 0 Comments

Kiedy przydaje się listwa progowa?

Kiedy przydaje się listwa progowa?

Listwa progowa to nic innego jak listwa, która ma na celu zamaskowanie łączenia między dwoma podłogami – wykonanymi z dwóch różnych materiałów.

Kiedy ją stosujemy?

Najczęstszym zastosowaniem jest maskowanie łączenia pomiędzy podłogą panelową lub drewnianą a płytkami. W tym przypadku doskonale sprawdzają się listwy aluminiowe, lekko zaokrąglone – praktycznie niewidoczne. Ponadto ich kolor można dopasować indywidualnie do naszej podłogi. W przypadku kiedy płytki mają kolor zbliżony do podłogi, warto dobrać listwę w podobnej barwie i łączenie będzie praktycznie niewidoczne.

Podobne rozwiązanie można zastosować w okolicy kominka, czy nawet drzwi balkonowych – gdzie zazwyczaj stosowany jest inny materiał podłogowy.  Czasem jednak stosuje się je w przypadku, kiedy w całym mieszkaniu położona jest ta sama podłoga – wówczas listwa progowa ma za zadanie oddzielać od siebie dwa różne pomieszczenia. To rozwiązanie można spotkać zwłaszcza w przestrzeniach otwartych i nowoczesnym budownictwie.

pexels-photo-131667

Gdzie jeszcze znajduje zastosowanie?

Jednak to nie jedyne zastosowanie listw podłogowych. Doskonale sprawdzają się także jako zniwelowanie różnicy pomiędzy różnymi poziomami podłóg w pomieszczeniach domowych – oczywiście różnice te nie mogą być zbyt duże. W przypadku rodzin z małymi dziećmi, listwy podłogowe będą doskonałą alternatywą dla wysokich progów – dziecko nie potknie się na prawie niezauważalnej listwie. Zainteresowany? Sprawdź też w tym miejscu.

Wiele zalet

Ogromną zaletą listw przejściowych jest fakt, że ich montaż jest bardzo prosty – wystarczy kilka minut, aby je zainstalować, nie trzeba posiadać przy tym specjalistycznej wiedzy. Dużym plusem jest także bogactwo rozmiarów i wzorów listw. W zależności od naszych wymagań możemy dobrać listwy stalowe, mosiężne, aluminiowe oraz plastikowe w różnej kolorystyce.

Czasami można wykonać listwy na specjalne zamówienie – o taką możliwość warto pytać w konkretnym sklepie. Co jeszcze przemawia na korzyść listw progowych? Przede wszystkim ich cena. Oczywiście wszystko tutaj zależy od wybranego modelu listwy i materiału, z którego została wykonana – jednak patrząc na ogół, są one tanim rozwiązaniem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *