lis 3, 2014

Posted by in Rozwiązania | 0 Comments

Meble z pomysłem

Meble z pomysłem

Wiele elementów w naszym domu nie ma może jakiejś wielkiej wartości w przeliczeniu na złotówki. Ma natomiast ogromną wartość sentymentalną. Związaną ze wspomnieniami dotyczącymi danej osoby czy miejsca. Zanim zatem wyrzucimy mebel, który nam się już nie podoba pomyślmy w jaki sposób nadać mu nowe życie.
Jest kilka technik przerabiania mebli. Zanim jednak cokolwiek będziemy mogli zrobić na początek należy się zabrać za usunięcie starego lakieru. Niestety bez tego zarówno nowa farba, którą pokryjemy drewno jak i naklejka bardzo szybką będą odchodziły od mebla.

Czym usunąć lakier?

Lakier usuwamy za pomocą zmywacza do powierzchni lakierowych. Pokrywamy nim mebel do momentu kiedy będzie zupełnie matowy. Następnie zabieramy się za szlifowanie. Najpierw grubym papierem ściernym, a później drobniejszym. Na koniec przecieramy nawierzchnię mebli denaturatem. Ważne aby wszystkie te czynność wykonać bardzo dokładnie.

Następnie w zależności od tego co sobie zaplanowaliśmy nakładamy na mebel albo farbę albo okleinę.
Wspaniałym dodatkiem do tak odnowionego mebla mogą być najróżniejsze akcesoria meblowe lub własnoręcznie wykonany wzór na meblu.
Wzory możemy wykonać farbą lub przy pomocy naklejki. O ile farba niekoniecznie nada meblowi dużej oryginalności o tyle niebanalny wzór z pewnością zainteresuje niejedną osobę, która odwiedzi nasz dom.

komoda
Wzory możemy przygotować sami wycinając odpowiednie kształty w tekturze albo w profesjonalnych zakładach poligraficznych.
Ostatnio nowością stały się także fototapety z możliwością naklejenia na meble. Ten pomysł jest już jednak przeznaczony dla nieco odważniejszych osób.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *