kw. 6, 2011

Posted by in Projekty | 0 Comments

Nietypowe książkowe regały

Nietypowe książkowe regały

Oprócz tego, że od czasu do czasu dłubię sobie w drewnie, jestem też molem książkowym i niejeden regał na książki już stworzyłem, jednak zawsze zachwycam się tymi nie tylko z drewna, ale też z marmuru, czy tworzyw sztucznych. Za każdym razem zachwycam się niepowtarzalnym designem, oryginalnymi kształtami, no czego to ludzie jeszcze nie wymyślą.

Dziś półki na książki nie muszą być tradycyjne i kojarzyć nam się z bibliotekami, gdzie tego typu rozwiązania wciąż będą królować z prostych względów – w bibliotece zawsze będzie mało miejsca, dlatego książki się upycha, szczególnie w magazynach. Ale w domu, szczególnie takim, gdzie nie ma znaczenia, czy regał będzie miał metr szerokości,czy też trzy metry możemy sobie pozwolić na ekstrawagancję. W mniejszych mieszkaniach doskonale sprawdzają się też wiszące półki, które wykorzystują powierzchnię ściany tak, że na podłodze mamy jeszcze sporo miejsca. Jednak nie musi to już być standardowa półka o wiadomych kształtach. Świetnie prezentuje się też taka w kształcie koła – zdjęcie poniżej. Pozwala nie tylko na ułożenie sporej ilości książek, czy płyt CD, ale też innych „durnostojków”.

Półki i regały na książki mogą też pełnić funkcję mebla i to podwójnie! Dlaczego? Bo będą jednocześnie stołem…

 

albo wygodnym fotelem, a my nie będziemy musieli już z niego wstawać, żeby sięgnąć po ulubioną lekturę – wszystko będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki.

 

Jest też rozwiązanie dla ludzi, którzy posiadają niezwykle bogatą kolekcję książek, a są przy tym, powiedzmy sobie szczerze niscy. Książki w ich domowych biblioteczkach pięłyby się do samego sufitu, a kto pod ręką ma w dzisiejszych czasach drabinę. Właśnie tacy mogą dosłownie wejść do własnego książkowego królestwa po schodach, usiąść na każdym stopniu i rozkoszować się lekturą. 🙂

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *