sty 13, 2016

Posted by in Porady | 0 Comments

Nudzą Cię płaskie ściany? Oto przestrzenne alternatywy!

Nudzą Cię płaskie ściany? Oto przestrzenne alternatywy!

Od lat w wykończeniu ścian prym wiodą farby i tapety. Choć ich rodzajów i kolorów jest mnóstwo, to dają one zawsze ten sam efekt jeśli chodzi o fakturę. Jeśli znużyły Cię płaskie ściany i chciałbyś zaaranżować je zupełnie inaczej niż zawsze, możesz zainspirować się poniższymi pomysłami i wprowadzić do swojego domu akcenty, które robią naprawdę wspaniałe wrażenie.

Tynki japońskie

To doskonały wybór zarówno do prostego, klasycznego wystroju wnętrza, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Tynki japońskie kupuje się w formie proszku, który po rozrobieniu z wodą na gładką masę, rozprowadzamy na ścianach. W zależności od użytych do nakładania masy narzędzi, możemy tworzyć na ścianie faktury o różnym stopniu chropowatości, co skutkuje bardzo ciekawymi efektami. Tynki japońskie są naturalne i nadają się do wielokrotnego użytku.

Trójwymiarowe panele

Chodzi oczywiście o materiały na ścianę lub sufit. Panele 3D z płyty MDF to doskonały pomysł na wykończenie ścian, który owocuje oryginalnym, luksusowym, przyciągającym wzrok efektem. Płyta MDF jest gładkim, przyjemnym, podatnym na obróbkę materiałem, który w dodatku jest całkowicie wodoodporny. Wybór barw i wzorów jest ogromny, ale jeśli chcemy mieć niepowtarzalną ścianę, możemy frezy zaprojektować sami.

W modnym lofcie

Największą popularnością cieszą się ostatnio surowe wnętrza w stylu loft. W takich aranżacjach królują płyty z betonu architektonicznego, surowe płyty OSB i klasyczna cegła. Wszystkie z nich są ciekawe pod względem faktury i dobrze komponują się ze sobą nawzajem. Można tez zestawiać je z częściowo pomalowanymi ścianami i tworzyć niepowtarzalne, dopasowane do siebie wnętrze.

Do niecodziennych rozwiązań wykończenia ścian należą też drewniane mozaiki, płyty fornirowe, panele gipsowe czy ściany pomalowane farbą tablicową, po których można pisać i rysować. W Internecie aż roi się od fantastycznych propozycji, a z wykorzystaniem nowych materiałów i swoich pomysłów możemy przeobrazić zwykłe ściany w dzieła sztuki!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *