wrz 18, 2014

Posted by in Narzędzia | 0 Comments

Po co nam łuparka?

Po co nam łuparka?

luparka do drewnaŁuparka to urządzenie, dzięki któremu z łatwością podzielimy drewno na drobne kawałki. Nawet jeśli rzadko używasz siekiery to idąc z duchem czasu łuparka powinna się znaleźć w twoim przydomowym warsztacie.

Ten sprzęt z pewnością dobrze się spożytkuje, szczególnie jeśli zajmujemy się wieloma drobnymi pracami związanymi z drewnem. Będzie bardzo przydatny, jeśli już teraz szykujemy się do srogiej zimy i jesteśmy zmuszeni zorganizować drewno do naszego kominka, czy to małe kawałki na rozpałkę czy też nieco większe, które trafią do głównego pieca, ogrzewającego cały dom jednorodzinny. Dzięki łuparce uzyskamy zadowalające nas kawałki drewna, które z większą łatwością zmieścimy w naszym piecu.

Dlaczego warto postawić na taki sprzęt? Łuparka do drewna (tutaj) to urządzenie, dzięki któremu zaoszczędzimy wiele siły fizycznej. Od teraz nie będziemy musieli męczyć się każdorazowo machając mosiężną siekierą. Przy tym, zaoszczędzimy nie tylko siły, ale również wiele naszego jakże cennego czasu. Co więcej, łuparka jest urządzeniem łatwym w obsłudze, dlatego też będzie sobie z nią w stanie poradzić nawet nieco mniej zaawansowany użytkownik, dla którego wiele stricte ogrodowo-budowlanych prac to czarna magia.

Łatwy proces cięcia to jednak nie wszystko, ponieważ bardzo ważne jest to, że łuparki to także narzędzia wyjątkowo bezpieczne. Klin, czyli główne narzędzie rozłupujące drewno, jak i wiele pozostałych elementów są zabezpieczone specjalną metalową osłoną.

 luparka

Łuparki do drewna jesteśmy w stanie nabyć w wersji pionowej oraz poziomej. Dzięki tej pierwszej znacznie łatwiejsze będzie pocięcie kawałków odpowiednich do konkretnego kominka, zaś ta druga może się pochwalić wyposażeniem w dodatkowe zatrzaski mocujące oraz wygodne koła do transportowania. Cały proces rozdrabniania napędza silnik elektryczny bądź też silniejszy od niego, spalinowy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *