lut 19, 2016

Posted by in Porady | 0 Comments

Schody wewnętrzne – ważne informacje

Schody wewnętrzne – ważne informacje

Nie ulega wątpliwości, że schody betonowe odznaczają się solidnością i trwałością. Plusem jest też to, że można je wykończyć dowolnym rodzajem wykładziny – drewnem, kamieniem czy płytkami ceramicznymi. Co warto jeszcze wiedzieć na ten temat?

Najważniejsze informacje, które dotyczą schodów odnajdziemy w projekcie domu. Można więc tam odczytać, w jakim miejscu będą zlokalizowane, jaki powinny mieć układ i inne parametry, jak długość, wysokość czy szerokość. Kiedy zamawiamy projekt indywidualny, o materiale i kształcie schodów będziemy decydować razem z architektem.

Gdy nabywamy projekt gotowy, to rodzaj schodów jest nam z góry narzucany, chociaż trzeba przyznać, że łatwo jest zastąpić schody żelbetowe drewnianymi. Gorzej, jak chcemy to zrobić na odwrót – w takiej sytuacji niezbędna jest adaptacja projektu, ponieważ należy opracować sposób ich posadowienia i zbrojenia konstrukcyjne.

W gotowych projektach domów jednorodzinnych bardzo często są dokładnie rozrysowane schody żelbetowe. Rzadziej zaś architekt poleca schody drewniane, najczęściej wtedy, jak zaprojektowano też drewniany strop. Czasami w dokumentacji brak jest dokładnych rysunków.

W takiej sytuacji budowlańcy wykonują masywne schody żelbetowe, jak w innych domach, nie żałując przy tym zbrojenia, żeby przypadkiem się nie zdarzyło, że nie mają one koniecznej nośności. Wynika więc z tego, że projekt schodów żelbetowych otrzymujemy razem z projektem domu, nie trzeba więc ich osobno zamawiać. Więcej wiadomości na ten temat zdobędziesz ze strony castorama.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *