cze 6, 2015

Posted by in Projekty | 0 Comments

Szafa na miarę

Szafa na miarę

Rozpoczęliśmy nasze majsterkowanie i tworzenie w drewnie od praktycznej półki, ale wiecie, że wcale niewiele trudniej wykonać jest szafę? Wystarczy odpowiednia koncepcja, materiały i podstawowe narzędzia i możemy zabrać się do pracy? Co prawda istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasza szafa będzie niewiele tańsza od takiej, którą będzie można kupić w sklepie, jednak przecież tu o satysfakcję i zaangażowanie idzie.

Na początku musimy zadać sobie pytanie, czy będzie to klasyczna szafa, czy może wnękowa. W przypadku tej pierwsze nie ma większego problemu, jeśli chodzi o drugą, to musimy pamiętać o tym, że nasze ściany powinny być możliwe równe tak, żeby nic nie odstawało, czy za bardzo do nich nie przylegało, bo wtedy z naszej pracy prawdopodobnie nic nie wyjdzie. W sklepie musimy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały, z których szafa będzie wykonana, mam tu na myśli płytę pilśniową, płyty na ściany oraz półki oraz wszelkie akcesoria typu klamki, nóżki, zawiasy i tak dalej. W dużych, renomowanych sklepach budowlanych obsługa przytnie nam drewno tak, jak będziemy chcieli – nie będziemy musieli się już martwić przycinaniem.

W „budowaniu”
naszej szafy ważna będzie odpowiednia kolejność – najpierw montujemy ściany boczne, górną, a także półki, a dopiero na samym końcu płytę pilśniową z tyłu naszego mebla. Należy wziąć pod uwagę fakt, że dla wzmocnienia konstrukcji szafy dobrze jest zamontować jedną półkę na stałe. Oczywiście na samym końcu musimy zamontować drzwi, zamontować klamki. Teraz wystarczy już się do niej wprowadzić. 🙂

Wszelkie niezbędne materiały budowlane znajdziemy w marketach Castorama.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *