paź 9, 2014

Posted by in Narzędzia, Warsztat pracy | 0 Comments

Szewc bez butów chodzi, czyli czego nie może zabraknąć w skrzynce z narzędziami

Szewc bez butów chodzi, czyli czego nie może zabraknąć w skrzynce z narzędziami

Każdemu z nas zdarzyła się sytuacja, w której nagła awaria ujawniała braki w naszej skrzynce z narzędziami. W każdym domu taka skrzynka powinna się znajdować, jednak jej wyposażenie zależy od tego jak często będziemy jej używać. Co innego wsadzi do niej zapalony majsterkowicz, a co innego domownik który będzie jej używał tylko w sytuacjach awaryjnych.

Do doraźnych prac i napraw w domu powinny nam wystarczyć podstawowe narzędzia takie jak młotek, śrubokręt i kombinerki. Jeżeli nie czujemy w sobie smykałki do majsterkowania i nie lubimy wykonywać w domu nawet drobnych napraw, to tak naprawdę nawet najlepiej wyposażone skrzynka na niewiele nam się zda. Po pomoc i tak zadzwonimy do fachowców. Jeżeli planujemy majsterkować i wykonywać drobne remonty , to na pewno przyda nam się większa skrzynka z dużą liczbą zróżnicowanych narzędzi. To, czy nasza skrzynka jest dobrze wyposażona okaże się dopiero przy pierwszej awarii.

W skrzynce na pewno powinien znaleźć się śrubokręt. Dobrze zainwestować w taki z wymiennymi końcówkami, który jest bardzo funkcjonalny. Można także kupić gotowe zestawy śrubokrętów o różnych końcówkach. Jeżeli nie boimy się drobnych napraw instalacji elektrycznej w naszym domu, to na pewno niezbędny w naszej skrzynce okaże się czujnik lub śrubokręt ze specjalnym neonowym wskaźnikiem. W skrzynce nie powinno także zabraknąć kluczy – płaskich i nastawnych. Te drugie przydadzą się nam przede wszystkim przy drobnych naprawach hydraulicznych. Warto także pamiętać o rzeczach z pozoru błahych, jednak w razie awarii nieocenionych – ołówku, papierze ściernym oraz metrówce.

pojemniki na narzedzia

Dla osób które nie mają ani czasu ani ochoty na kompletowanie skrzynek naprzeciw wyszli producenci. W supermarketach mamy możliwość kupienia gotowych i w pełni wyposażonych skrzynek narzędziowych. Niezależnie od tego na który wariant kompletowania narzędzi się zdecydujemy, trzeba pamiętać o zachowaniu porządku w naszej skrzynce. Dzięki temu w razie awarii szybko znajdziemy potrzebne nam narzędzia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *