lis 11, 2014

Posted by in Porady | 0 Comments

Tanie rękodzieło w cenie

Tanie rękodzieło w cenie

Powszechnie panujący konsumpcjonizm jest źródłem faktu, że obecnie można kupić wszystko – rzecz w tym, że większość ‘wszystkiego’ produkowane jest na skalę masową. Rękodzieło ceni się w dzisiejszych czasach wyjątkowo wysoko. Dlatego jeśli rozsądnym kosztem chcielibyśmy mieć coś, czego na pewno nie znajdziemy nigdzie indziej będziemy musieli zaprząc cały nasz talent majsterkowo-artystyczny.

Ciekawym, i bardzo prostym pomysłem na uzyskanie ciekawych dodatków do wnętrza są ‘przestronne półki’. Z ich skonstruowaniem powinien poradzić sobie każdy, nawet ktoś, kto nigdy majsterkowaniem się nie parał. Odpowiedniej długości i szerokości fragmenty sklejki drewnianej zostaną przycięte na wymiar już w markecie – jeśli zatem ta część produkcji przerażała nas najbardziej, możemy być spokojni. Ich sklejenie to bułka z masłem, a elementy niezbędne do wykonania zawieszek są powszechnie dostępne. Ciekawym pomysłem jest także doklejenie ramki do całości – wtedy półka zyska charakter obrazka, a jej wypełnienie będzie stanowić wnętrze ‘malowidła’. Takie gadżety świetnie nadają się na dodatkowy wystrój wnętrza, a zawieszone asymetrycznie dają świetny efekt. Te widoczne na zdjęciu poniżej to tradycyjny produkt, który można kupić wszędzie. Dodajmy do niego zwykłą ramkę, a zyskamy coś bardzo oryginalnego.

 Półka ścienna

Ramki przydadzą nam się również, kiedy swojej pani będziemy chcieli skonstruować lustra na toaletki z prawdziwego zdarzenia. Szalenie istotnym elementem układania fryzury jest (podobno) konieczność oglądania jej z kilku stron jednocześnie. Jak trudne jest to zadanie stojąc przed pojedynczym lustrem, powie nam zapewne większość pań. Dlatego też bardzo prostym sposobem możemy sprawić, że ta czynność stanie się o wiele łatwiejsza. Rozwiązaniem jest zmontowanie trzech ramek w jednym rzędzie pod odpowiednim kontem i wprawienie w każdą z nich lustra – w ten sposób, kobieta, która akurat będzie układać włosy, będzie miała o wiele szersze spojrzenie na efekt swoich działań. Pomysł i jego wykonanie zostało szerzej opisane w wielu serwisach internetowych, a zdjęcie pochodzi właśnie z jednego z nich.

 Toaletka

Pozostając przy temacie oryginalnym toaletek, w zasadzie jedynym, co nas ogranicza, jest nasza wyobraźnia. Skoro takową można stworzyć nawet ze starych drzwi – a to toaletka szykowna i elegancka – to w zasadzie gdzie jeszcze możemy odnaleźć ograniczenia? Co więcej, przy odrobinie własnych chęci to największy koszt poniesiony w ogólnym rozrachunku, bowiem poszczególne części składowe kupimy niemal wszędzie za przystępną cenę, albo nawet znajdziemy u siebie w domu. A zatem – wyobraźnia w ruch, a masówka w kąt!

ikona wpisu: en:User:Excalibur / Foter.com / CC BY-SA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *