lis 20, 2014

Posted by in Rozwiązania | 0 Comments

Ułamana noga od stołu? Żaden problem!

Ułamana noga od stołu? Żaden problem!

Ułamała Ci się noga w ulubionym fotelu? Kozetka babci jest bliska wydanie ostatniego tchnienia? A może masz w domu żywe srebro w postaci urwisa i przydało by się trochę zabezpieczyć meble, by jego główka była bezpieczna? Nic trudnego!

Dla zaawansowanego majsterkowicza szybkie wprawienie nogi do stołu tudzież wzmocnienie stelażu z materiałów dostępnych w garażu to przysłowiowa bułka z masłem. Często bowiem zdarza się, że nasze meble wysyłają nam sygnały ostrzegawcze – jeszcze kilka razy ktoś na mnie usiądzie i będzie po wszystkim, zdaje się komunikować nam stare krzesło przeciągłymi jękami. Dzisiejszy świat jest jednak opiera się na zasadzie popytu i podaży, a zatem jeśli ktoś szuka na przykład nóg do stołu – znajdzie je.

A zdarzyło się komuś może, że wybierając meble do salonu jedna z kanap skradła nasze serce, ale naszej żonie nie podobały się ’te okropne srebrne nogi’? Tutaj również nie musimy od razu rezygnować z zakupu bądź składać nietypowego zamówienia u producenta, przez co stanie się ono o kilka/kilkanaście procent droższe. Bardzo szeroki wybór akcesoriów meblowych w sklepach daje nam szerokie spektrum możliwości dostosowania ich do swoich wymagań relatywnie niskim kosztem, a nam oszczędza sporo pracy. Oczywiście hobbyści zamkną się w warsztacie na kilka godzin by stworzyć misternie zdobione podpórki, ale nie każdy ma taki talent i zacięcie.

Dziecko w szufladzie
Nierzadko zdarza się również, że kupując meble kuchenne otrzymujemy praktycznie puste szuflady. Aż się prosi, by zaopatrzyć się w dodatkowe elementy, które na przykład pozwolą nam w sposób logiczny i przejrzysty posegregować sztućce, a do innych dokupić podkładki zabezpieczające przed porysowaniem. W tym też temacie możemy wymienić najzwyklejsze filce, które w doskonały sposób uchronią nasze parkiety przed zniszczeniem.

Dla dzieci szuflady często są doskonałą zabawką, na której można się pobujać, wysuwać i zasuwać. Jednak każdy wie, jak szybko tracą one zainteresowanie jednym zajęciem, zatem chwila nieuwagi wystarczy, by główka uderzyła w wysunięty mebel. Tego typu sytuacjom mogą zaradzić prowadnice z zabezpieczeniem. Innym pomysłem może być ochrona łóżeczka – jeśli nasza pociecha jest już na tyle duża żeby sypiać tradycyjnie, ale jednocześnie tak niespokojna, by w nocy niemal biegać pod kołdrą, możemy obudować jej łóżko specjalnymi nakładkami, które uniemożliwią wypadek.

Rzecz jasna wiele z tych rzeczy można wykonać z domowym zaciszu, jednak do tego niezbędna jest elementarna wiedza i narzędzia, które nie wszyscy posiadają. Ogromny wybór sprawia, że akcesoria meblowe można nabyć w naprawdę atrakcyjnych cenach. Dlatego pamiętajmy, ze połamane krzesło wcale nie musi oznaczać koniec jego żywota.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *