paź 17, 2014

Posted by in Narzędzia | 0 Comments

Wybieramy rozdrabniacz do gałęzi

Wybieramy rozdrabniacz do gałęzi

Jesień to pora porządków na działce i ogrodzie, warto zająć się też starym i uschniętym drewnem. Palenie w całości jest długotrwałe i nieprzesadnie zdrowe dla środowiska, dlatego lepiej gałęzie rozdrobnić, a uzyskany miał użyć do zasilenia kompostu. Pomoże nam w tym mechaniczny rozdrabniacz. Który wybrać?

Potrzeby

Ponieważ na rynku znajdziemy cały przekrój urządzeń, lepiej jeśli zakreślimy swój wybór do własnych potrzeb. Jak dużo gałęzi musimy co roku zmielić? Czy potrzebujemy przewieźć sprzęt na odległą działkę? Czy będziemy mieli zasilanie? Czy w naszym ogrodzie lub sadzie rosną duże drzewa?

Gdy poznamy odpowiedzi na te pytania, będziemy mogli wybrać sposób zasilania naszego rozdrabniacza, sposób cięcia oraz jego moc.

Elektryczne

Do mniejszych potrzeb w przydomowych ogródkach i zasilanych ogródkach działkowych świetnie nada się elektryczny rozdrabniacz o mocy między 1.2 a 3 KW. Świetnie poradzą sobie z krzakami, gałązkami i mniejszymi gałęziami.porządki w ogrodzie

Spalinowe

Napędzane spalaniem paliwa kopalnego urządzenia osiągają wyższe obroty i mają większą moc (od 1,2 nawet do 6 KM). Są one zdecydowanie cięższe, ale poradzą sobie z solidniejszymi fragmentami drewna, nie jesteśmy też ograniczani długością kabla.

Sposób cięcia

Mamy do wyboru trzy rodzaje powierzchni tnących:

noże, czyli szereg ostrzy wysuwających się ze szczeliny, najtańsza opcja przeznaczona do liści i gałązek

walec zębaty, czyli okrągła prasa z ostrzami

turbina, najmocniejsze rozwiązanie, przydające się w sadach.porządki w ogrodzie

Akcesoria

Musimy również zwrócić uwagę na rodzaj pojemnika. Te mniejsze są wyciąganymi częściami rozdrabniacza, możemy też znaleźć wersję z pojemnym workiem. Większość posiada także możliwość bezpośredniego odkładania zmielonego materiału.

Pracę ułatwi nam system automatycznego podawania gałęzi, który sprawi że nie będziemy musieli popychać opornych gałęzi ku ich nieuniknionej zagładzie. Pamiętajmy też o sposobach przemieszczania tego ciężkiego urządzenia – pomogą nam duże kółka o „terenowym” profilu.

Rozdrabniacz to niezbędne narzędzie ogrodowe na rozleglejszych działkach i ogródkach, które znacząco przyśpieszy nam porządkowanie terenu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *