gru 5, 2015

Posted by in Bez kategorii | 0 Comments

Jak dbać o drewniane schody?

Jak dbać o drewniane schody?

Drewniane schody to inwestycja na lata – nie tylko znakomicie wyglądają, ale też są trwałe i solidne. Jednak aby dłużej utrzymały swój znakomity wygląd i służyły nam w dobrym stanie przez długie lata, konieczne jest odpowiednie dbanie o drewniane schody. Oto kilka porad, jak pielęgnować schody wykonane z drewna.

Umiejętne dbanie o drewniane schody nie jest skomplikowanym zadaniem. Tak naprawdę jest to po prostu szereg czynności, które należy wykonywać regularnie. Dzięki nim, drewniane schody będą wspaniałą wizytówką naszego domu.

Czyszczenie

Podstawowym elementem zabezpieczającym nasze schody przed zniszczeniem, jest regularne sprzątanie nie tylko ich powierzchni, ale również całego domu. Należy przede wszystkim regularnie odkurzać, ponieważ drobinki piasku powodują powstawanie zarysować i uszkodzeń na drewnianej powierzchni. Jeśli zdecydujemy się w swoim domu na montaż drewnianych schodów, konieczne jest również zrezygnowanie z chodzenia w butach.

Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem mającym wpływ, na kondycje drewna na naszych schodach, jest mycie ich powierzchni. W tym celu nie powinniśmy używać raczej mopa. Znacznie lepiej sprawdzi się lekko zwilżona ściereczka oraz specjalny środek przeznaczony do pielęgnacji drewna. Warto wybrać dodatkowo taki, który będzie pasował do wykończenia naszych schodów – adekwatny do powierzchni lakierowanych lub olejowanych.

Pielęgnacja

Obok odpowiedniego czyszczenia schodów, należy też regularnie wykonywać na ich powierzchni zabiegi pielęgnacyjne. Chodzi tu o uzyskanie warstwy ochronnej, która dodatkowo zabezpieczy drewno przed ścieraniem oraz powstawaniem zarysowań. W tym celu możemy użyć preparatów zawierających wosk. Ich zaletą jest to, że nie tylko chronią, ale również widać na powierzchni schodów, kiedy czynność należy powtórzyć.

Pielęgnując drewniane schody nie należy też zapominać o balustradach. Do ich czyszczenia możemy wykorzystać np. te same środki, za pomocą których ścieramy kurz z drewnianych mebli.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *