lis 15, 2014

Posted by in Porady, Warsztat pracy | 1 Comment

Podstawowe wyposażenie warsztatu: apteczka!

Podstawowe wyposażenie warsztatu: apteczka!

Nasz warsztat powinien być nie tylko miejscem w którym miło i przyjemnie spędzamy czas przy majsterkowaniu i drobnych naprawach. Aby zapewnić sobie odpowiednie bezpieczeństwo, koniecznie powinniśmy wyposażyć go w apteczkę pierwszej pomocy.

Przy majsterkowaniu często zdarzają się drobne skaleczenia, do których najczęściej wystarczy plaster i woda utleniona. Przy pracy z ostrymi narzędziami trzeba się jednak liczyć z różnego rodzaju urazami – mniej i bardziej poważnymi. Zawsze lepiej dmuchać na zimo, dlatego zaopatrzmy nasz warsztat w odpowiednio wyposażoną apteczkę.

Do warsztatu najlepsza będzie apteczka z mocowaniem na ścianę zamykana na klucz, którą możemy nabyć choćby i w Castoramie. W każdym supermarkecie i na stacji benzynowej możemy zaopatrzyć się w małą apteczkę z podstawowym wyposażeniem. W zależności od tego czym najczęściej się zajmujemy i co nam przy tym grozi, możemy kupić apteczkę bez wyposażenia (do powieszenia na ścianie) i odpowiednio ją zaopatrzyć.

Apteczka powinna być umieszczona w łatwo dostępnym i widocznym miejscu. Powinien panować w niej porządek, abyśmy mogli szybko i bez problemu dotrzeć do potrzebnych nam rzeczy. Czego nie może zabraknąć w naszej apteczce? Na pewno musi być wyposażona w rękawiczki jednorazowe, jałowe gaziki o różnej wielkości, bandaże, plastry, chustę trójkątną, agrafki i nożyczki. Warto także zaopatrzyć się w koc termoizolacyjny oraz maseczkę do sztucznego oddychania. Przydatna może okazać się mini instrukcja udzielania pierwszej pomocy oraz spis telefonów alarmowych.

apteczka

Nie powinniśmy natomiast wkładać do niej żadnych leków,  opatrunków niejałowych oraz waty (mimo że niektóre tanie apteczki są w nią wyposażone). Pamiętajmy, że każda apteczka powinna być wyposażona nieco inaczej – innych rzeczy będziemy potrzebowali do apteczki samochodowej, a innych do apteczki turystycznej. Podstawowe elementy wszędzie są jednak takie same.

Decyzji o kupnie apteczki do naszego warsztatu nie można odkładać na późnej. Warto kupić ją od razu i zapewnić sobie podstawowe bezpieczeństwo.

  1. Szkoda, że wielu zapomina o zakupie apteczki, myśląc, że nigdy nic im nie zagrozi. To taki duży błąd… Warto pamiętać o takich rzeczach przed szkodą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *